- Autorzy - Kate Betts
Kate Betts

Kate Betts

Świat mody zna od podszewki. Była najmłodszą redaktorką naczelną amerykańskiej edycji „Harper's Bazaar” i redaktorką mody w „Vogue”. W 2003 roku w magazynie „Time” stworzyła pierwszy publikowany na całym świecie dodatek o stylu zatytułowany „Time Style & Design”.  

   

„Jak to się robi po francusku” to druga książka Kate Betts. Pierwszą była: „Everyday Icon: Michelle Obama and the Power of Style” o stylu Pierwszej Damy Ameryki. Kate Betts była także bohaterką dokumentu: „Putting Baby to Bed: Wife, Mother, and Editor in Chief” o godzeniu obowiązków żony, matki i najmłodszej redaktor naczelnej „Harper's Bazaar”.

Została redaktor naczelną w wieku 35 lat, wcześniej pisała o modzie w „Vogue”. Niedawno uznana została przez magazyn „Forbes” za jedną z 10 najlepszych redaktorów zajmujących się modą. W 2011 odebrała nagrodę Mary Lou Luther Award za wybitne osiągnięcia w dziennikarstwie modowym.
Współpracowała z wieloma pismami: „The New York Times”, „Glamour”, „New York”, „Elle”. Jest częstym gościem programów telewizyjnych, takich jak: „The Charlie Rose Show”, „The View”, „The Today Show” i „Good Morning America”.

Absolwentka uniwersytetu w Princeton, biegle władająca francuskim i hiszpańskim. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i dwójką dzieci.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA