- Książki - fiction - Sprawdź
Sprawdź
Status: Zapowiedzi
Premiera: 12 wrzesnia 2019
Wydanie: brak informacji
Formaty:
Seria: brak
Cykl: brak

Sprawdź


  • Ola Jankowska

Prowokacyjna opowieść o ludziach oraz łączących ich relacjach.

„Sprawdź” – tytuł roboczy – dotyka tematu niewygodnej – określanej często jako nienaturalna, nieestetyczna w obrazku – miłości gejowskiej. Jest próbą pokazania, iż związkami homoseksualnymi rządzi dokładnie taki sam rodzaj iskrzenia, jaki pozornie zarezerwowany jest dla relacji heteroseksualnych.

To momentami prowokacyjna opowieść o ludziach oraz łączących ich relacjach. Ale relacjach szczególnych. Takich, których nie można jednoznacznie sklasyfikować jako: miłość, przyjaźń, więzy rodzinne, nienawiść. Wszystko w nich bowiem stale się miesza. Bohaterowie nie są sztampowi, z pewnością jednak są normalni. Czymkolwiek owa „normalność” by była.


Ola Jankowska

Z wykształcenia kulturoznawca. Ulubione zajęcie to zaglądanie w niezasłonięte okna i przyglądanie się teatrowi życia codziennego z kąśliwym uśmiechem na piegowatej twarzy. Ulubione barwy to wojskowe. Zakochana w mocnej jaśminowej herbacie i surowej biżuterii z oksydowanego srebra (w pojedynczych egzemplarzach). Podobno złośliwa i nieprzewidywalna jak robak komputerowy.

więcej